AKCE Doprava nad 500 Kč do Balíkovny ZDARMA!

BIOAKTIVÁTOR - bakterie do jezírka - balení 300g

2 hodnocení
Značka: Braunstar

BIOAKTIVÁTOR – bakterie do jezírka. Původní prodej - Zahradní jezírka – Braunstar

Dostupnost Skladem-ihned k odeslání
Kód: 98665
699 Kč 577,69 Kč bez DPH
BIOAKTIVÁTOR - bakterie do jezírka - balení 300g
2 hodnocení
Značka: Braunstar
BIOAKTIVÁTOR - bakterie do jezírka - balení 300g
Akce Tip Výprodej !!
Garance nejnižší ceny
Garance nejnižší ceny
Výdejní místo
Výdejní místo
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Slevový program
Slevový program
5,0 2 hodnocení

Bioaktivátor-bakterie do jezírek a rybníků.

Bioaktivátor je směsí mikrobiologických kultur (bakterií)a enzymů určených pro ekologické čištění vody jezírek a rybníků. Mikroorganismy, obsažené v přípravku, pomáhají rozkládat a redukovat objem organických usazenin na dně jezírka.

 1. Projasňují vodu, působí proti tvorbě řasy tím, že odebírají živiny z vody a řasa nemá následně z čeho růst. Pomáhají obnovit rovnováhu vodního ekosystému. 
 2. Odstranění zelené vody.
 3. Odstranění organického bahna ze dna.
 4. Odstranění odumřelých dlouhých řas a listů.
 5. Odstranění všech odumřelých organických částic (smradlavá stojatá voda).

Návod k použití a dávkování. Nedávkujte najednou!

 1. Bakterie se rozvíjejí až při teplotě nad 11°C!
 2. Důležité! Bakteriím vadí UV záření. Proto se doporučuje provést aplikaci bioaktivátoru v pozdních hodinách dne nebo když je zataženo, nejlépe do míst, kde je hladina zastíněná. Aplikace za plného svitu sluníčka, může být neúčinná. Pomáhá přivzdušňování, pohyb vody. bakterie mají rády kyslík.
 3. Nejlépe je rozložit dávkování na 2 až 3 dávky po několika dnech. Obsah sáčku (množství dle potřeby) aktivujte v cca 3-5 litrech vody nabrané z jezírka do plastové nádoby, a do 15 minut roztok nalijte do jezírka. 
 4. Pokud máte filtr s UV zářičem, doporučuje se jej na několik dní vypnout a takto dát bakteriím šanci na uschování před zářením.
 5. Jedno balení, 100 g, je cca měsíční dávkou na cca 20.000litrů vody. Plná rozvinutelnost mikroorganismů v jezírku nastává po cca 14 dnech. Dávkování je individuální, závisí na konkrétním stavu vody ve Vašem jezírku. Pokud se voda pročistí - nemusíte již dále baktérie aplikovat.
 6. Pokud máte větší množství ryb ve vašem jezírku, přidejte přibližně větší množství bioaktivátoru, jinak se voda neprojasní. Bakterie se nestačí množit. Ryby a jiní vodní živočichové produkují velké množství organického odpadu, které je živnou půdou pro dlouhou a jednobuněčnou řasu. Je to další úkaz, kdy si myslíte, že bakterie nefungují.
 7. Dále je možné, že při jasné obloze se voda zprůzrační, ale bakterie napracují. Jsou poschovávané před UV zářením. S největší pravděpodobností bude po suchém slunečném období nutno opět přidat bioaktivátor v přibližném množství.
 8. Nemíchat s jezírkovou chemií!!! Počkejte, až se chemické prvky vyloučí. Cca 14. dní! Pomůže i silné vzduchování.Bakterie naprosto nesnáší chemické přípravky, chlor, modrou skalici a jiné těžké kovy. Jedna z příčin, kdy žádné bakterie neúčinkují. Těžké kovy a jejich sloučeniny zabíjejí jakoukoliv bakterii.!!!

Bezpečnostní pokyny:

Upozornění: Při přípravě roztoku nepoužívejte kovové nádoby a předměty!

Skladování: skladujte na suchém místě do 30°C mimo dosah dětí. Nevhodné zacházení může vytvořit aerosol nebo prach. Inhalace může vyvolat alergické reakce u citlivých jedinců. Delší kontakt s kůží může způsobit drobné podráždění. Při vdechnutí odejděte ze zaprášené místnosti, při zasažení očí vypláchněte vodou, při kontaktu s kůží omyjte vodou, při požití vypláchněte ústa a krk vodou. Pokud nastane alergická reakce, doporučujeme navštívit lékaře.

jezírko

Kalné jezírko :

kalné jezírko

Doplňkové parametry

Kategorie: Zahradní jezírka
Záruka: 24 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: